Trendy w drzwiach wewnętrznych

W ciągu ostatniej dekady drzwi wewnętrzne przekształciły się z kolejnego funkcjonalnego elementu domu w kluczowy element wystroju wnętrza. W tej chwili mamy wszystko, od typu drzwi, przez kolor, po styl okuć. Poniżej przedstawiamy kilka trendów, które warto wziąć pod uwagę kupując nowe drzwi wewnętrzne lub pracując z już istniejącymi. 

 

Rodzaje drzwi

Jeśli chodzi o popularne obecnie typy drzwi, to na szczycie listy aktualnych trendów znajdują się standardowe drzwi ramiakowe i szynowe na zawiasach, drzwi do stodoły oraz niestandardowe drzwi drewniane. Czyste linie na nadkolach i drzwiach szynowych, takie jak ta, z pewnością zapewnią zrównoważony styl i wygląd. Taki, w którym możesz wyposażyć cały dom na czas i w ramach budżetu, ponieważ są one łatwiejsze do zdobycia i prawdopodobnie pasują do istniejących otworów bez zbytniej regulacji. Jeśli dokonujesz innych odważnych wyborów projektowych w przestrzeni, ten czysty i wyrafinowany styl może być dla Ciebie najlepszą opcją.

Drzwi do stodoły to kolejny popularny trend, który istnieje już od jakiegoś czasu i nie wydaje się, aby w najbliższym czasie planował wyjście. Teraz większość ludzi o tym nie wie, ale możesz zmienić dowolne standardowe drzwi w drzwi do stodoły, to naprawdę tor na górze będzie różnicą między tymi dwoma, a ludzie często lubią ten projekt ze względu na interesującą funkcję w pokoju i ze względu na funkcjonalność, jaką może przynieść, aby zaoszczędzić miejsce z tradycyjnego skrzydła drzwiowego.

Tutaj widzimy drzwi do stodoły używane w chlapaczu obok rozwiązania do przechowywania, które umożliwiło zbudowanie większej liczby półek i ławki, która prawie w całości biegnie do ściany, ponieważ drzwi wychodzące z chlapacza wymagają tylko kilku centymetrów na zewnątrz od ściany. Pozwoliło to właścicielowi domu na oddzielenie przestrzeni magazynowej od strefy rozrywki, nie marnując przy tym cennej przestrzeni organizacyjnej w ubikacji. Nie szkodzi, że drzwi stodoły są świetne do oglądania.

 

Wreszcie, niestandardowe drzwi drewniane są od lat wyborem projektowym znajdującym się wysoko na liście niestandardowych budowniczych, wysokiej klasy renowacji i projektantów wnętrz. Widzimy, że właściciele domów zaczynają zauważać, gdy zalewają swoje kanały na Pintereście i prezentacje HGTV. Podczas gdy niestandardowe drzwi wewnętrzne nie są dostępne dla wszystkich, dla tych, którzy mają na to budżet, niestandardowe drewniane drzwi wewnętrzne można łatwo wprowadzić do dowolnego planu projektowego i kończą się klasycznym wyglądem, który przetrwa dziesięciolecia. 

W tym domu zastosowano ciepłe drzwi i obudowę, aby kontrastować z surowymi białymi ścianami i chłodną szarą podłogą. Jest to wygląd, który ociepla przestrzeń i sprawia, że ​​jest o wiele bardziej zachęcający, niż gdyby poszli z standardowym rozwiązaniem drzwi do przestrzeni. 

 

Kolory drzwi 

Jeśli byłeś na Tik Tok lub na Pintereście w ciągu ostatnich 12 miesięcy, prawdopodobnie natknąłeś się na różne kolory drzwi wewnętrznych, które testują zarówno projektanci, jak i majsterkowicze. Jak niektórzy powiedzieli, malowanie drzwi to nowa ściana akcentująca. Chociaż kłócilibyśmy się, że ściany akcentujące nigdzie nie pójdą w najbliższym czasie, kolorowe drzwi również tu zostaną, a oto rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, jeśli chodzi o kolorowe drzwi. 

1. Nie musi znajdować się po obu stronach drzwi

Widzieliśmy, jak wiele osób używa drzwi wejściowych jako inspiracji i centralnego punktu, a to naprawdę ożywia frontowe wejście. W tym przednim wejściu widzimy, jak projektantka wykorzystuje inne czarne akcenty w przednim wejściu jako inspirację dla wnętrza tych drzwi wejściowych.

 

2. Podczas gdy czarny jest bezpiecznym wyborem dla wielu domów,

możesz teraz wybrać żądany kolor, ponieważ jeśli wyjdzie z mody, zawsze możesz go przemalować w późniejszym terminie bez wymiany drzwi.

W tym domu możemy zobaczyć, jak znana projektantka użyła swojego charakterystycznego popu koloru na drzwiach kieszeni z jasnym pomarańczowym kolorem. Chociaż nie jest to standard dla projektów wszystkich, naprawdę pokazuje nam, że istnieją wszystkie opcje pod słońcem!

Wybieranie trendów drzwiowych dla Ciebie 

Jeśli chcesz wybrać coś, co jest obecnie modne i nie będzie wymagało wymiany w następnej dekadzie, białe lub drewniane drzwi, w stylu tradycyjnym lub stodoły, z czarnymi zawiasami będą takie, jak chcesz wybrać się. 

 

Jeśli szukasz czegoś, co będzie wyraziste i bardziej kontrastuje z zaprojektowaną przez Ciebie przestrzenią, najlepiej będzie, gdy spojrzysz na malowanie drzwi i użycie metalicznego metalu ze szczotkowanym złotym sprzętem. 

 

Jeśli szukasz więcej inspiracji w wyborze projektu, sprawdź naszą stronę Pinterest, aby uzyskać więcej pomysłów!